Niepożądane efekty marihuany i waporyzowania suszu – jak im zapobiegać? Jak stosować właściwie?
Marihuana na świecie przeżywa swój renesans. Coraz więcej krajów depenalizuje bądź też w pełni ją legalizuje i to nie tylko w celach medycznych, ale także w celach rekreacyjnych. Aktualnie dużo mówi się o jej właściwościach medycznych, takich jak poprawa łaknienia, wywoływanie euforii oraz łagodzenie bólu. Szczególnie ze względu na tą ostatnią właściwość wielu lekarzy przepisuję ją jako wsparcie w leczeniu niektórych nowotworów, czy przy bólach neuropatycznych. Jej działanie psychoaktywne są również wykorzystywane jako wsparcie leczenia psychiatrycznego i takich chorób jak ADHD, PTSD, bulimia czy anoreksja.
Konsultacja z lekarzem specjalistą to podstawa
Medyczna marihuana to lek, a więc przede wszystkim musisz zasięgnąć opinii lekarza. To on uzna, czy będzie odpowiednim środkiem akurat w Twoim przypadku.
Specjalista przepisze Ci też odpowiednią dawkę oraz odmianę, ponieważ na rynku jest ich wiele. Różnią się zawartością kannabinoidów czy terpenów. Lekarze przy dawkowaniu często stosują metodę miareczkowania, która polega na stosowaniu minimalnej dawki suszu, przy osiągnięciu dobrego rezultatu i minimalizowaniu skutków ubocznych.
Wybranie odpowiedniej odmiany i dawki przez lekarza jest ważne, ponieważ dzięki niej Twoje leczenie będzie efektywne i pozwoli zmniejszyć możliwości wystąpienia niedogodności oraz dyskomfortu, czyli skutków ubocznych.
Skutki uboczne przyjmowania marihuany i waporyzacji
Niestety nie wszystko jest takie wspaniałe, jak mogłoby to się wydawać. Marihuana – tak jak każdy lek przepisywany na receptę – ma swoje skutki uboczne. Zanim po nią sięgniesz, musisz wiedzieć, jakie niesie za sobą zagrożenia. Niektóre z nich mogą przechodzić już po chwili, a są nimi suchość w ustach, przyśpieszone tętno, nudności, zawroty głowy czy uczucie niepokoju.
Jeśli nie utrzymują się długo po spożyciu, to nie ma powodu do obaw. Takie skutki uboczne jak senność czy zaburzenia apetytu, a w szczególności jego zwiększenie, niekiedy utrzymują się dłużej.
Marihuana przy długotrwałym stosowaniu może powodować także problemy z koncentracją i pamięcią krótkotrwałą. Jeśli niepokoją Cię lub nie ustępują jakieś objawy, to powinieneś się zgłosić o poradę do lekarza specjalisty.
Jak uniknąć skutków ubocznych waporyzacji suszu?
Bezpieczne i pewne źródło zaopatrywania
Pamiętaj, że jak każdy lek, także medyczna marihuana powinna pochodzić z pewnego i legalnego źródła. Najbezpieczniejszym wyborem jest po prostu udanie się do apteki i zrealizowanie recepty.
Metody przyjmowania
Przyjmowanie marihuany w postaci leku ma wiele różnych form. Do najpopularniejszych należy waporyzacja. Zalet tej metody jest wiele, dzięki niej susz jest chroniony przed utratą znacznej części substancji bioaktywnych, a organizm jest zabezpieczony przed toksynami uwalnianymi podczas palenia.
Dodatkowo waporyzacja daje szybki efekt (5-10 minut), co ma ogromne znaczenie między innymi w napięciu mięśni czy łagodzeniu bólu. Na rynku jest wiele waporyzatorów – stacjonarnych i przenośnych, dzięki którym będziesz mógł sam dostosować swój styl waporyzowania do swoich upodobań.
Odpowiednie przygotowania do waporyzacji
Wielu skutków ubocznych można uniknąć oraz zmaksymalizować korzyści płynące z waporyzacji. Abyś mógł w pełni cieszyć się z korzyści płynących z przyjmowania medycznej marihuany, musisz dobrze przygotować susz.
Przede wszystkim powinieneś odmierzoną dawkę skruszyć w specjalnym młynku oraz wsypać go do komory urządzenia. Następnie musisz dobrać odpowiednią temperaturę. Zróżnicowane punkty wrzenia związków aktywnych nie powinny sprawiać problemu. Przyjmuje się, że optymalna temperatura to 216-230°C. To w niej możesz otrzymać najszersze spektrum korzyści. Pamiętaj jednak o tym, aby nie przekraczać 230°C, ponieważ powyżej tej temperatury susz może zacząć się tlić i palić, a dym staje się drażniący, co może wpływać na wystąpienie właśnie skutków ubocznych – a te chcesz przecież ograniczyć.
Niepożądane efekty marihuany i waporyzowania suszu – o tym pamiętaj!
Marihuana używana pod okiem specjalisty niesie ze sobą wiele korzyści. Już od tysięcy lat była używana w leczeniu wielu chorób. Musisz jednak mieć na uwadze fakt, że na razie w Polsce posiadanie nawet niewielkiej ilości konopi rekreacyjnych jest nielegalne. Aby w pełni i legalnie korzystać z dobrodziejstwa konopi musisz zasięgnąć porady lekarza. To on uzna czy w ogóle leczenie Twojego schorzenia, choroby czy przypadłości wymaga podjęcia takich kroków.
Nawet podczas oficjalnej terapii powinieneś mieć się na baczności i uważać na skutki uboczne.
Rozpocznij terapię medyczną marihuaną
Pierwsza wizyta 119 PLN
Kolejna wizyta 99 PLN
Umów wizytę onlinePrzeczytaj najczęściej zadawane pytania
FAQNie wiesz jaki lek wybrać?
Lista dostępnych preparatówRozpocznij terapię medyczną marihuaną
-
Pierwsza wizyta
119 PLN
- konsultacja telefoniczna z lekarzem
- ocena i analiza dokumentów medycznych
- kwalifikacja do leczenia
- wparcie merytoryczne
- e-recepta w cenie wizyty
-
Kolejna wizyta
99 PLN
- konsultacja telefoniczna z lekarzem
- ponowna analiza dokumentacji medycznej
- ocena efektów leczenia
- wparcie merytoryczne
- e-recepta w cenie wizyty